căuta de:

Numa rezultate exacte
căuta în:

pxorpam (Substantiv)

Pronunție (IPA): ˈpʼoɾ.pam plumps/828e0544-c59b-423f-ac71-b1503a7105d2.mp3
Romania: consonanță ejectiva (d.e.: kx
px
tx)

English: ejective consonant (i.e.: kx, px, tx)
Grup(uri) de tema: Lingvistică / Limbă
Sursă: Frommer (02.-03. Okt. 2010)
forum.learnnavi.org

Exemple de Affixe

me·porpam DU Dual
pxe·porpam TRI Trial
ay·porpam PL Plural
fì·pxorpam DEM acest, -ă, {Substantiv}
fay·porpam DEM PL acest {Substantiv} (Plural / Mehrzahl)
tsa·pxorpam DEM acele, acestea {Substantiv}
tsay·porpam DEM PL acele {Substantiv} (Plural)